Kontakt

Między Żaglami
ul. Wojska Polskiego 3
05-126, Nieporęt
+48 22 397 90 90

Logowanie

10272702 10152276781221452 666193901798775012 o

Ostatni weekend lipca był na naszej przystani prawdziwym świętem Omeg.

W doskonałych warunkach pogodowych, we wspaniałej żeglarskiej atmosferze rozgrywaliśmy w dniach 26-27 lipca Regaty Meczowe o Puchar Mazowsza w Klasie Omega.

Była to też okazja, aby ugościć w naszych progach związane z klasą Omega znakomitości: Tomka Micewicza - prezesa Polskiego Związku Klasy OmegaPolskiego Związku Klasy Omega ,  Jędrka - producenta Omeg wchodzących w skład naszej flotyproducenta Omeg wchodzących w skład naszej floty, oraz czołowych zawodników klasy - w tym Krzysztofa Małeckiego (aktualnego meczowego mistrza Polski) i oczywiście Zuzę Gładysz (utytułowaną zawodniczkę klas olimpijskich, która prowadzi na naszej przystani treningi regatowe).

Rozgrywane zawody można było śledzić z brzegu (z plaży w okolicy naszej Przystani).
Dzięki znakomitej pogodzie i akwenowi położonemu w samym sercu Zegrzyńskiej "patelni", nasze niebieskie Omegi były doskonale widoczne. A było na co popatrzeć...

Regaty meczowe bardzo różnią się od rozgrywanych w Nieporęcie regat flotowych (jak nasz cykl "O Błękitnego Królika").
Uczestnicy nie startują w nich wszyscy jednocześnie - zamiast tego rywalizują w parach, a każdy z wyścigów jest bezpośrednim pojedynkiem między dwoma załogami.

Zdaniem części uczestników, którzy w Pucharze Mazowsza debiutowali w takiej formie zawodów, są to regaty daleko trudniejsze, wymagające znacznie lepszego planowania taktycznego i znajomości przepisów, pełne bezpośredniej rywalizacji i bardziej emocjonujące.

Do naszych regat zgłosiło się osiem załóg - zarówno doświadczonych zawodników, jak i meczowych debiutantów.

W sobotę, dzięki bardzo dobrym warunkom wiatrowym rozegraliśmy pełną rundę Round Robin (każdy z każdym),  rozgrywając po trzy wyścigi jednocześnie, wyłaniając tym samym załogi rywalizujące w półfinałach i finałach rozgrywanych w niedzielę.

Po pierwszym dniu na prowadzenie wysunął się Krzysztof Małecki z Błękitnego Piotrusia (aktualny Mistrz Polski), drugie miejsce zajmowała Zuza Gładysz. Trzecią pozycję zajął natomiast Tomasz Micewicz lider rankingu flotowego.

PM po pierwszym dniu - Regaty Meczowe o Puchar Mazowsza

Emocje nie słabły po zejsciu z wody, a ciągnące się do późna rozmowy przy wieczornym grillu miały naturę dla postronnych nieco hermetyczną. Bo pomimo swojej luźnej i sympatycznej formy, poświęcone były w większości ... oczywiście ... regatom. :-)

Drugi dzień przywitał nas pięknym słońcem i równie dobrymi warunkami wiatrowymi. Emocje nie słabły ani na moment, a losy wygranej ważyły się aż do ostatniej chwili.

Zuza Gładysz walczyła o pierwsze miejsce z Piotrem Małeckim - po czwartym finałowym wyścigu mieliśmy nadal remis. 

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła jednak załoga Zuzy...  dowodząc ogólnie znanej, zdecydowanej wyższości kobiet w planowaniu strategii i taktyki :-)

Drugie miejsce, po emocjonującej walce zajęła załoga Piotra Małeckiego,  trzecie natomiast przypadło jego bratu - Krzysztofowi Małeckiemu.

Kolejne miejsca zajęli:
4) Tomasz Micewicz
5) Daniel Sokołowski
6) Rafał Kuszka
7) Mariusz Sternicki

Puchar Mazowsza, to pierwsze organizowane przez nas regaty meczowe. Chcemy bardzo podziękować Polskiemu Związkowi Klasy Omega, sternikom, załogom - bez których regaty te nie mogły by się odbyć, oraz wszystkim z którymi mogliśmy spotkać się przez te dni - za wspaniałą atmosferę, za emocje na wodzie, za to, że u nas byliście.

I mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli przyjemność was gościć!

Informacje o regatach można też znaleźć:

Pełną fotorelację z zawodów zamieścimy wkrótce w sekcji "Galerie" naszej strony.