Kontakt

Między Żaglami
ul. Wojska Polskiego 3
05-126, Nieporęt
+48 22 397 90 90

Logowanie

asc 0892W ostatnią niedzielę zakończyliśmy pierwszy trening regatowy na RS Vision, prowadzony przez długoletnią czołową zawodniczkę, a obecnie trenerkę - Zuzę Gładysz.

Trening zaczęliśmy o godzinie 11:00 od krótkiego wprowadzenia teoretycznego i jak najszybciej wyruszyliśmy na wodę. Każda godzina spędzona na pływaniu między bojkami pod okiem trenera warta jest tyle co kilka, albo nawet kilkanaście godzin suchej teorii - więc staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać czas na ćwiczenia praktyczne.

A tych ostatnich nie zabrakło i już przed południem Morze Zegrzyńskie zapełniło się fioletem genakerów naszych łódek.

Uczestnicy treningu mogli wyszlifować sposób wykonywania zwrotów "z kiwką" (a więc taki, jakie wszystkie nasze łódki lubią najbardziej), komunikację pomiędzy sternikiem a załogantem, oraz pracę żaglami i sterem.
Dla części załóg, była to okazja, aby nauczyć się korzystać z genakerów na naszych łódkach i odpowiednio prowadzić łódkę z dodatkowym żaglem.

Około 14:00 zadowoleni i bogatsi w wiedzę oraz umiejętności spłynęliśmy na naszą Przystań ... z wyjątkiem tych, którzy postanowili spędzić resztę dnia na wodzie.

Z całą pewnością był to udany trening, który pozwoli uczestnikom zajmować lepsze miejsca w organizowanych przez nas regatach. Ale nie tylko … bo nie chodzi tylko o regaty. To też lepsze bezpieczeństwo, mniej stresu i po prostu znacznie lepsza zabawa.

Lepsza znajomość łódki, lepsza technika, lepsze wyczucie wiatru, fali, warunków ... to wszystko po prostu robi z nas lepszych żeglarzy.

A oto co o treningu napisał jeden z jego uczestników:

Trening regatowy zorganizowany przez "Między żaglami" uważam za bardzo ciekawe i wartościowe wydarzenie.

Była to idealna możliwość dla osób takich jak ja, czyli nie mających "korzeni regatowych" a chcących nauczyć się lub podszkolić umiejętności związane z żeglarstwem regatowym.

Uwagi przekazywane przez instruktora podczas pływania pozwalały na bieżąco korygować sposób prowadzenia łódki, tak aby był on najbardziej optymalny dla danego kursu i panujących warunków jak również zwracana była uwaga na właściwą komunikację między załogą.

Oczywiście nie da się wszystkiego przekazać podczas kilku godzin i najważniejsze są godziny spędzone na wodzie,  dlatego mam nadzieję że szkolenia regatowe staną się stałym i cyklicznym elementem w kalendarzu "Między żaglami".

Ja osobiście czekam z niecierpliwością na kolejny termin szkolenia.

Paweł

Mamy nadzieję, że w przyszłości i Wy dołączycie do organizowanych przez nas treningów.

Dla przypomnienia:


Koszt trzygodzinnego treningu wynosi 60,- złotych od osoby na RS Vision i 120,- złotych od osoby na RS Vareo, plus koszt czarteru łódki.

W dniu treningu, dla uczestników obowiązuje promocyjna cena czarteru w wysokości 150,- złotych od łódki (czarter w godzinach 9:00-14:00).

Informacje o kolenych spotkaniach i dalsze szczegóły na naszej stronie i profilu FB już wkrótce !

Zapisy na treningi przyjmujemy telefonicznie pod numerem 22 397 90 90 lub via email: treningi@miedzyzaglami.pl .  . .

 adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.