Kontakt

Między Żaglami
ul. Wojska Polskiego 3
05-126, Nieporęt
+48 22 397 90 90

Logowanie

 7200420-W1280

Słońce, flauta, burza, deszcz, flauta, burza, potem znowu flauta i deszcz... Tego dnia od rana pogoda postanowiła nas nie rozpieszczać.
Co ciekawe według wszelkich prognoz miało być bezchmurnie i słonecznie - z niezbyt silnym, ale wystarczającym do rozegrania regat wiatrem.
Pomimo to zawodnicy nie zawiedli i w dzień zawodów licznie stawili się na odprawie. Okazało się, że było warto.

Z powodu warunków atmosferycznych komisja odroczyła start pierwszego wyścigu  - a kiedy w końcu wypłynęliśmy nagła burza zmusiła nas do powrotu. Znowu odroczenie ... Ale o płacało się poczekać ... bo w końcu niebo nieco się przetarło i nadszedł oczekiwany wiatr. 

Ten ostatni był co prawda kapryśny i kręcący, ale wystarczająco silny, żeby pływało się przyjemnie i żeby poczuć emocje rywalizacji. A co do zmiennego wiatru - no cóż, do zmiennego wiatru nieporęccy żeglarze raczej są przyzwyczajeni.

Do momentu kiedy gwałtownie nadchodząca burza po raz kolejny, tym razem już ostatecznie przerwała nasze zmagania, udało się rozegrać trzy wyścigi.

Podium w klasie Omega należało do Marcina Gajewskiego (1 miejsce), Marzeny Sternickiej (2 miejsce) i Jacka Dobrowolskiego (3 miejsce).
W klasie RS Vision pierwsze miejsce zajął Paweł Nawrocki, drugie Ola Sroczyńska a na trzecim uplasowała się załoga Matysiaków :-)

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim pływającym uczestnikom regat dziękujemy za wspaniałą rywalizację na wodzie, a ich niepływającym towarzyszom i towarzyszkom za wytrwałość i wspaniały doping.

Zapraszamy na kolejne regaty naszego cyklu, oraz na nasze treningi !

Pełne wyniki regat znajdziecie tutaj.

Fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.